13 kwi 2012

Słów kilka o medodzie OMO

Dzień dobry! 
Często pytacie mnie, co to jest metoda OMO. Sama odkryłam ją już jakiś czas temu i wiernie stosuję. 
OMO jest metodą mycia włosów. Literki oznaczają : O - odżywka, M- mycie, O -odżywka. Metoda ma na celu zabezpieczyć włosy podwójną dawką odżywki, co powoduje, że włosy się mniej plączą, nie łamią i nie wysuszają. 

Włosy należy zwilżyć wodą. Następnie nakładamy odżywkę - na same końcówki, bądź po całej długości. Odżywka nie musi być dobra, nasze włosy mogą nawet jej nie lubić. To nie ma znaczenia. Odżywkę można zastąpić olejem (nie korzystałam z tej opcji). Nie spłukując odżywki przechodzimy do literki M - mycia. I tu istnieją dwie opcje. Pierwsza - omijamy włosy na długości, by nie wysuszyć ich nadmiernie, koncentrujemy się na skórze głowy. Po długości myjemy tylko odżywką. Druga opcja - myjemy włosy u nasady, a po długości tylko pianą. Następnie wszystko zmywamy bieżącą wodą. Ostatnim punktem jest drugie O - odżywka. Tu nakłdamy swojego ulubieńca. Może to być odżywka/maska bądź inny dobry środek do włosów. Trzymamy kilka minut i płuczemy chłodną wodą. Przy okazji dobrze jest przepłukać włosy chłodną / zimną wodą, ale na samym końcu. Taka woda powoduje, że łuski włosów się zamykają i włosy są bardziej lśniące. Nie należy myć włosów w zimnej wodzie, bo żadne składniki nie dostaną się do włosa, także powtarzam jeszcze raz  - na samym końcu przepłukujemy zimną wodą ;)

aktualizacja włosów - 9 kwiecień 2012. 
Mam nadzieję, że metodę nieco Wam przybliżyłam. Stosujecie ją?

11 komentarzy:

 1. Odżywki nie powinno nakładać się na skórę głowy i u nasady włosów, bo po prostu będą oklapnięte. A jeżeli chodzi o szampon to myjemy nim całe włosy, szampon ma na celu zmyć z włosów kurz,tłuszcz i inne zanieczyszczenia:) Także nie jestem za tą metodą OMO :P
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. masz ładny skręt ;d olejuj olejuj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa metoda :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta metoda to raczej nie dla mnie. Moje włosy szybko się przetłuszczają, więc odżywkę stosuję najwyżej raz w tygodniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moje włosy przetłuszczają się baaardzo powoli od pewnego czasu ;)!

   Usuń
 5. ja stosuję jak nie zapomnę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja niestety nie stosuje, bo .. mi sie nie chce ^^ daje tylko szampon i susze ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie zastosowałam,ale spróbuje.;) Zapraszam do mnie.! ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa metoda, może kiedyś z niej skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja zwyczajnie myję w letniej wodzie, nie chce mi sie bawić : D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...